Home

Carasi voalati

Carasi Voalati si Carasi Cometa - Animale de companie

Carasi de Vanzare Voalati - Hobby-Zoo

acvariu colt 100 litri aquael filtru extern 10 carasi voalati etc. Anonim a scris la 15.09.2010 10:53: acvariu colt 100 litri aquael filtru extern 10 carasi voalati etc. Anonim a scris la 10.04.2010 21:45: pt comentariu 3 trebuie neaparat sa-l scoti din acvariu ca sa nu-i afecteze pe ceilalt vand carasi pt. reproducere frumosi ,voalati de oranda,puteti vedea cateva poze cu ei tel-0726682953 Date de contact: Numar de telefon: 0726682953 Adresa e-mail sau IM: constantinescu_ionut27 Publicat de Gianina la 03:36 Niciun comentariu: Trimiteți prin e-mail Postați pe blog

februarie 2013 red eye hi fin red si lyretail swordtail

Carași - Alte animale domestice - OLX

1. Asadar, in acvariu nu vom pune multe plante, iar pentru varietatile de carasi voalati e bine sa amenajam acvarii mai inalte pentru a putea valorifica frumusetea cozii. Postat in: Carasul Ornamental Etichetat: carasi de iaz , carasul ornamental , crapi koi , iaz carasi , pesti ia
  2. M-am hotarat. Dupa zeci de vizite prin tot orasul in care am cautat cu disperare carasi voalati si am gasit numai hidosenii, dupa ce cei 4 carasi cometa au distrus cam toate plantele m-am hotarat sa renunt la ideea 'acvariu cu carasi aurii'. Asta e. Viitorii locatari: ciclide africane, cel mai probabil Malawi
  3. Carasi cometa voalați roșii mari Cluj-Napoca, Cluj Acum o zi 15 LEI. Salvează anunțul. 1 /9. Tip Alte animale de companie Crapi koi tineret . 10 cm +. Născuti și crescuti în condiții de crescătorie pesti exotici în apa de Cluj . Frumos și sănătos . 15 lei buc
  4. Galati, Galati. Găsește anunțuri cu carasi în subcategoria Animale de companie. Vinzi, cumperi, ne întâlnim la jumate!
  5. Pesti: Botia Macracantha, Carasi Voalati, Sanitari Corydoras Aeneus Albino si Ancistrus 2 bucati de 12 cm. Detalii suplimentare. Nu asigur transportul. Motivul vanzarii este ca ma mut in alta tara si nu am posibilitate pentru transport. Investitie initiala 1400 Eur
goldfish | carasul auriu – pestisorul de aur

numai dumnezeu sau sfantul petru pot sa iti dea o solutie pentru 9 pesti in 40 de litri, din care 6-7 carasi (adica este nevoie de o minune ca sa traiasca) daca zici ca te-ai informat dupa primele achizitii si totusi ai spalat filtrul bine-bine, asta imi spune ca totusi nu te-ai informat cat trebuie ia-o de la inceput cu informarea Carasi velitail albi 4 5 6 cm = 10 lei Carasi cometa 4 5 6 cm 10 lei Plecostomus 17-25 cm= 50 60 lei Gibicepes punctat 15 lei Ancistrusi normali 5 6 7 cm 5 lei Ancistrusi voalati normali 10 lei Creveti RCS 2 lei Molly Galben matur 4 lei Bottia striata,lohachatamodesta,histrionica 5 6 7 cm 10 lei Sae 4 5 cm 5 lei Xipho voalati 4 le Pesti Acvariu ⭕ vind opt scalari maturi si zece carasi voalati pe rosu si alb sidefat si daca se doreste cu totul 0215289200 Ghilad, Timis. Acvariu Hexaset 60 De Litri+accesorii. Calafat Servicii / Accesorii. Acvariu Hexaset 60 De Litri+accesorii ⭕ Acvariu folosit foarte putin, circa o luna. Include toate accesoriile necesare si pietre.

Carasi aurii voalati mari - Hobby-Zoo

vand carasi voalati en gros. Vand en gros pesti carasi voalati carasi rosii carasi coada dubla carasi cu ochi telescopici carasi capisoni cu marimi intre 5 9 cm pret de crescator. Animale / Oferte. Haine second hand En Gros. Haine Second Hand En Gros www.blauenstein.ro contact 0756037997. Diverse / Vanzari. cumpar legume si fructe en gro Aveau un mic ochi de apă ca priveliște de restaurant cu pești coi ( cred ca cu Y, dar tot un drac e) și carasi voalati. Resortul încearcă să îți ofere una-alta ca să stai la ei. Au o masa de tenis și una de biliard. Singurele pe care le-am putut folosi, căci piscina de dimensiuni gen 4×7 metri, sau asa ceva era oarecum.

goldfish carasul auriu - pestisorul de au

Subacvatic am reusit sa creez un microclimat sustenabil, inclusiv cu carasi voalati adaptati si pe timp de inghet. Tot de aici isi iau apa sacagicetele. Mai am : o lupoaica de talie mare; ficioru'su , un nebun ( sare de pe loc gard de 2,5m, indiferent din ce este facut ) si un maidanez . Acum, pisici: 3 , toate de dus la Socola, sau Balaceanca Salut, ma numesc Adi si sunt din Braila. Pasionat de nevertebrate si necuvantatoare! Sa incep o scurta introducere: primul acvariu din familia mea a fost in anul 1990 , un acvariu de 100 L , cu incalzitor din acela cu care incalzeai ibricu cu cafea :) si carasi voalati mari care s-au fiert in iarna din 1991 uitandu-se incalzitoru in priza. Pe urma au urmat n acvarii si specii Naked Microrasbora sub alt nume. Sumatranii depun icre in acvariul comun!!!! tetrazona galbeni. Labeo bicolor. Inmultirea Zebrelor. Un mascul zebra imi ataca pe celelalte 2 zebre femela. Inmultire Rasbora. Icrele de sumi. Tetrazona stau nemiscati Crapi Koi , carasi colorati , pesti iaz. Alba Iulia, Județul Alba. 5 Lei. Vand en gross si en detail crapi Koi si carasi colorati din crescatorie proprie.Preturi negociabile in functie de dimensiuni, incepand cu 2 ron/bucata

Hrana pentru Pesti Enjoy Goldi Mix Granule 250ml este o hrana completa pentru carasi ornamentali (aurii,voalati etc.),bogata in vitamine si Omega 3 ce asigura o dieta sanatoasa si echilibrata pestilor.Formula Clear Water pastreaza apa acvariului curat Buna! Acum vreo 2 ani mama mi-a cumparat 2 carasi aurii. Dupa vreun an, poate chiar si mai devreme, au crescut destul de mari, cam cat un deget, exceptand inotatoarele. Acum aproape o luna, unul dintre ei a murit. I se umflase burta foarte mult.Mentionez ca nu le dadeam exagerat de multa mancare. Statea cu burta n sus incercand sa inoate. L am mai lasat crezand ca isi va reveni, dar a murit

Subject: Inceput Acvariu Carasi !!! Buna ziua. saptamana asta a fost una cu probleme pt mine. Aveam un Betta Splendens Red Crowntail superb. M-a gandit sa ii iau o fetita sa faca pui si sa ii inmultesc. Dar ghinionul a fost ca femela a fost bolnava si eu ca un inteligent (era totusi din sursa sigura si nu m-am asteptat la probleme, am luat de. Aveau un mic ochi de apă ca priveliște de restaurant cu pești coy și carasi voalati. Resortul încearcă să îți ofere una-alta ca să stai la ei. Au o masa de tenis și una de biliard. Singurele pe care le-am putut folosi, căci piscina de dimensiuni gen 4×7 metri, sau asa ceva era oarecum plină - nu aveai unde sa iti lași.

Carasi de vanzare - Iulie 2021 - Oferte360

Anunturi vanzari animale domestice Turda • Pauni

In acvariu cunvietuiesc, de aproximativ 2 luni, asa: 4 sanitari, 3 gupi, 2 carasi (de vreo 3-4 cm) si un melc mar. Stiu sunt cam multi, dar eu zic ca o duc bine. Le schimb cam un sfert din apa o data la 7 zile (cea proaspata e lasata la aerat cu vreo 12 ore inainte) si tot cam asa le mai pun cateva picaturi de Crystal Water Rezultatele căutării pentru Pesti discusi printre anunțurile din întreaga țară. Un serviciu de căutare convenabil pentru anunțurile despre cumpărare, vânzare, animale, produse de îngrijire, accesorii în România. în oraș Sibiu | adro Fish Food Treats pentru Fish in petshop-ul Peteco. Alege din cele peste 10 de produse din categoria Fish Food Treats pentru Fish de la marca Enjoy cu preturi de la 6.99 le

Betta splendens ca peste de acvariu poate fi diferit de pestele salbatic, din biotopul natural. Ca specie face parte din familia Anabantidae, caracterizata prin existenta unui organ respirator suplimentar, descris la prezentarea familiei. Traieste in baltile calde, deficitare in oxigen din Asia de sud-est. Este un peste nepretentios, in acvariu. JBL ProSilent a300 găsești aici la oferta de preț extraordinara! Intra acum pe pagina sa afli cele mai corecte preturi online. Cumperi in siguranță cu drept de retur 14 zile, plata chiar la livrare ori card și verificare produs. JBL ProSilent a300 JBL ProSilent a300 in oferta online Metode de Plata: La livrare, produsele vor fi insotite de urmatoarele documente: - Factura i Poze cu pesti masculi betta. In primul rand multumesc utilizatorilor care mi-au raspuns la intrebare si au avut rabdare cu mine,am mai avut betta dar doar un mascul care a trait foarte bine intr-un acvariu cu alti pesti,ideea e ca nu mi-am luat pesti doar de dragul de-ai avea.tocmai de aceea i-am separat imediat ce am vazut ca sunt probleme,si tocmai de aceea mi-am luat De asemenea speciile pretentioase de carasi se tin doar cu alte specii pretentioase, si nu cu fantail, cometa, wakin, ryukin sau carasi comuni. - dimensiuni acvariu: 40 litri pt fiecare, minim 2 carasi Se fac bai cu sare 2-3%, 3-5 min, sau clorura de amoniu 1%, 1 min. Una din boli la pestii de acvariu cand acestia stau pe fundul acvariului este.

Ingrijirea pestilor de acvariu - zooland

Member. 20 Ian 2011. #37. Schimburile de apa se fac in proportie de ~20% saptamanal. Problema cu schimburile totale de apa este deciclarea, dar avand in vedere ca tu nu ai nici plante vii si schinbi apa o data pe saptamana nu are rostul sa te complic cu asemenea treburi Alte Animale De Companie Facaeni, Vand 100 Oii Mai Multe Detalii La Tel ⭕ Vand oii turcane mai multe detalii la Număr de telefon 0372230053 Facaeni, Ial..

Catalysis VIUSID AQUA- 30 ml Catre Magazin; Hrana pentru pesti, Prodac Tropical Fish Flakes, 12 g Hrana sub forma de fulgi pentru toate speciile de pesti tropicali de acvariu Donez Acvariu. Ortisoara Alte Animale De Companie. Donez Acvariu ⭕ Donez acvariu 30 l unui copil. Număr de telefon 0247665179 Ortisoara, Timis. Plante Acvariu. Crasna Alte Animale De Companie. Plante Acvariu ⭕ Plante de acvariu frumoase si mari

addita7

Vand ciclide africane,pui si adulti,ciclide americane;Midas,labiatum,green teror,jack dempsay,flowerhorn,hibrizi flowerhorn,nigro,tilapia de Nil-30 cm,rechini pangasius-40-50cm,crapi koy,25-35 cm,carasi aurii ryukin si cometa,sarasa,gibiceps,xifo normali sau voalati,rosii,negrii,tuxedo,scalari albino voalati,discusi,frontosa burundi,lifalili,protomelas,creveti verzi,3 broaste testoase mari,20. Pesti ⭕ de vanzare 4pesti mari 2 carasi si 2 nu stiu de care sunt Număr de telefon 0210165462 Pilu, Arad. Vand Hamster Siberian Pitic(40lei)cu Sau Fara Cusca(80lei) Sageata Alte Animale De Companie. Vand Hamster Siberian Pitic(40lei)cu Sau Fara Cusca(80lei) ⭕ Vand hamster siberian pitic super dragalas

Video: Generalitati ale carasului ornamental - IAZz

Acvariul.wordpress.com Blog de acvariu in cuvinte si ..

Servicii / Accesorii Matasari, Macheta Chevrolet LQ 1929 Editie Castrol Oxford Cu Ambalaj Si Vitrina ⭕ Macheta Chevrolet LQ 1929 editie Castrol Oxford.